2010

2. 1. 2010

2010

28.ledna - v 17.36 hod. se ozvala siréna na svolání zásahové jednotky. Jednotka byla vyslána na požár do  DRUŽSTEVNÍ ulice ve Volyni. Po příjezdu jednotky na místo zásahu, bylo zjištěno, že se jedná o planný poplach. Po zjištění situace a nahlášení na SOPIS Tábor se jednotka vrátila na základnu v 18.10 hod.

22.dubna - v 17.50 hod. byla jednotka svolána pomocí sirény a zpráv na mobilní telefony k zásahu v Zechovicích. Protože se naše jednotka dostavila součastně s jednotkou HZS Strakonice bylo místo zásahu předáno HZS Strakonice a naše jednotka byla odvolána zpět na základnu.

1.října - v 16.00hod došlo ke svolání zásahové jednotky.Po příchodu do zbrojnice byl poplach odvolán , protože došlo ke špatné komunikaci se SOPIS Tábor.

30.listopadu - ve 23:20hod byl vyhlášen poplach sirénou a provedeno svolání zásahové jednotky pomocí SMS zpráv, aby se dostavila do hasičárny. Po příchodu bylo členům oznámeno, že byl spatřen kouř na jedním z internátů v ulici Domova Mládeže ve Volyni. Po příjezdu vyrazili 2 členové na průzkum a zjistili ,že hoří v 1.patře ve "stoupačkách". Při příjezdu HZS Srakonice bylo místo předáno profesionálním hasičům.Členové zatím provedly kontrolu objektu a asistovali při hašení. Po uhašení ohně, bylo místo předáno správci objektu a jednotka se vrátila na základnu.

7.prosince - na žádost starosty města byla ve 23.10hod. svolána jednotka pomocí SMS, aby vyjela za obec Nišovice na kontrolu řeky Volyňky, zde se měli nacházet kry. Po příjezdu na místo byla odklizena část vozovky na které byly kry z řeky a dále byl proveden průzkum,kterým bylo zjištěno, že kry jsou ještě 300 proti proudu řeky. Po konzultaci se zástupcem POVODÍ VLTAVA bylo rozhodnuto o vrácení jednotky na základnu.