Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019

1. 1. 2019

2019

27.ledna - v 07.33 hod. byla povolána zásahová jednotka na dopravní nehodu u obce Přechovice, Oznamovatelem byl nahlášen požár. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nácházela jednotka HZS Strakonice. Požár nebyl potvrzen a s velitelem HZS bylo rozhodnuto o návratu naší jednotky. Jednotka se vrátila na základnu v 08.10 hod.

3.únorav 16.13 hod. na likvidaci padlých stromů v obci Volyně. Stromy byly padlé na kolejích směrem na Nišovice. Po uvolnění cesty se jednotka vrátila na základnu v 17.20 hod.

4.února - v 04.35 hod.byla vyslána zásahová jednotka na likvidaci padlých stromů u obce Přední Zborovice. Jednotka se  uvolněnila komunikaci a po rozhodnutí operačního střediska byla vyslána na komunikaci směrem a Nihošovice,kde byly nalezeny ještě 4 stromy. Po nahlášení na KOPIS se jednotka vrátila na základnu v 06.20 hod.

5.února - v 15:31 KOPIS HZS JČK po žádosti PČR na odstranění nalomené větve do ulice Karla Čapka ve Volyni. Po příjezdu jednotky na místo zde již čekala hlídka PČR, která upřesnila místo.Jednalo se o nalomenou větev na stromu ve stráni, která hrozila pádem. Poté bylo rozhodnuto o vyslání posilové jednotky a to AŽ 37 ze stanice Strakonice.Po příjezdu HZS nebylo možno na zledovatělé komunikaci bezpečně výškovou techniku ustavit. Proto bylo rozhodlo o jediném možném řešení, a to o pokácení stromu s nalomenou větví, tak i druhého stromu ve stráni, který byl také nebezpečně nakloněn. Tyto dva stromy ohrožovaly obyvatelstvo procházející do blízkého obchodu.Po úklidu komunikace se obě jednotky vrátili zpět na svoje základny.

20190205_154337.jpg   20190205_164513.jpg

13.února - v 22.12 hod. byla povolána jednotka na požár ubytovny ČZ ve Strakonicích. Po příjezdu na místo události se již na místě nacházela jednotka HZS Strakonice, jednotka HZS podniku Čz,a JSDHO Strakonice. Po ohlášení se veliteli na místě události, jsme byli vyzváni,aby jsme setrvali na místě.Po lokalizaci a odvětrání prostoru,byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

5.března - v 10.48 hod. byla povolána zásahová jednotka na požár nízké budovy v obci Strunkovice nad Volyňkou. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka HZS Strakonice. Bylo rozhodnuto o nasazení druhého vysokotlakého proudu. Po lokalizaci požáru bylo prováděno dohašování a "prolévání" schozeného sena. Když byl požár zlikvidován velitel HZS rozhodl o našem návratu na základnu.

10.března - v 04.51 hod. byla povolána zásahová jednotka na pomoc se snesením pacienta ve Volyni v ulici Pod Malsičkou. Po snesení pacienta a předání ZZS se jednotka vrátila zpět na zákjladnu.

.