2018

1. 1. 2018

2018

20.ledna - ve 23.18 hod. byla povolána zásahová jednotka na odklizení následků dopravní nehody. Jednotka po příjezdu na místo zásahu objevila osobní automobil,který byl spadlý do příkopu. Provozní kapaliny z něj neunikaly a tak po dohodě s majitelem bylo vozidlo vytaženo pomocí navijáku a odtlačeno mimo komunikaci. Po nahášení na KOPIS se jednotka vrátila zpět na svou základnu ve 23.50 hod.

20.června - v 19.51 hod. byla povolána zásahová jednotka na požár kontejneru ve Volyni na náměstí Hrdinů. Jednotka po příjezdu na místo zásahu objevila kontejner, který byl uhašen pomocí místních občanů. Jednotka provedla kontrolu kontejneru, prolití odpadků a po předání místa zásahu, se jednotka vrátila na základnu ve 20.30 od.

16.července  - v 05.53 hod byla povolána Záashová jednotka na odstranění padlého stromu v obci Černětice Po příjezdu k místu zásahu byla na místě PČR Volyně a strom se nacházel přes celou šíři komunikace č.144 směr Volyně - Vlachovo Březí. Strom jsme pomocí motorové pily rozřezán a uklizen z komunikace, po dohodě s policii ČR byl zásah ukončen a jednotka se vrátila na základnu v 06.30 hod.

10.srpna - v 18.25 hod. zásahová jednotka byla povolána na odklizení padlé větve v obci Starov. Po příjezdu byla objevena větev , která byla odstarněna. Po průzkumu zbytku stromu bylo rozhodnuto o odstranění i zbytku stromu,protože hrozil pádem na komunikaci. Po uvolnění komunikace se jednotka vrátila na základnu ve 20.20 hod.

19.srpna - v 05.20hod. byla povolána zásahová jednotka na požár slámy v obci Němětice. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela jednotka HZS Strakonice. Po dohodě s velitelem HZS bylo započato hašení jednotlivých ohnisek. Po uhašení byl stoh rozhrabám. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu v 06.30 hod.

23.srpna - v 17.46 hod. byla povolána zásahová jednotka na odstranění vosího hnízda ve Volyni. Po příjezdu na místo zásahu bylo objeveno vosí hnízdo ve výšce cca 5 m, proto byl složen zásahový žebřík a hnízdo bylo postříkáno sprejem a odstraněno. Jednotka se vrátila na základnu v 18.40 hod.

24.srpna - v 13.09 hod. byla povolána jednotka na odstranění vosího hnízda ve školce ve Volyni. Jednotka po příjezdu na místo zásahu nalezla hnízdo nad vchodem do školky. Hnízdo bylo odstraněno a jednotka se vrátila na základnu ve 13.30 hod.

24.srpna - v 13.31 hod. byla povolána zásahová jednotka na odstranění padlého stromu v katastru obce Nišovice. Po příjezdu na místo zásahu byl objeven strom přes komunikaci, druhá část stromu byla zaklíněna cca 5 m nad komunikací, proto byla povolána posilová jednotka s výškovou technikou z HZS Strakonice. Poté byl strom rozřezán a odklizen. Jednotka se vrátila na základnu v 14.30hod.

11.září - v 10.05 hod. byla vyslána jednotka na požár kanceláře v obci Nihošovice, po příjezdu na místo zásahu se jednalo o požár kanceláří v ZOD. Na místě se již nacházela jednotka HZS Strakonice, naše jednotka zůstala na místě jako záloha, po uhašení požáru se jednotka vrátila na základnu v 10.40 hod.

5.října  - 09.30 hod. byla povolána jednotka na transport pacienta do obce Předslavice. Po příjezdu na místo události jsme odklidili u domu zábradlí a udělali jsme místo na bezpečný transport pacienta. Po příjezdu sanitky jsme s pomocí nosítek transportovali pacienta na určené místo. Po ukončení zásahu jsme se vrátili na základnu.v 10.03 hod.

9.října - v 18.48 hod byla povolána zásahová jednotka na transport pacienta do obce Volyně ulice Vimperská . Po příjezdu na místo události bylo zjištěno od ZZS , že je osoba po smrti. Jedotka pomohla odnést věci  ZZS do sanitky a poté se jednotka vrátila na základnu.

16.října - v 15.10. hod. byla jednotka vyslána na likvidaci obtížného hmyzu ve Volyni ulice Sokolská. Po přijezdu jednotka objevila hnízdo vos v zemi nedaleko vstupu do budovy Sokolovny. Hnízdo bylo odkryto pomoci ženyjniho nařadi a zlikvidovano pomocí spreje proti  vosám. Po likvidaci hnízda se jednotka vrátila na základnu v 15.55 hod .

4.prosince -v 18.25 hod. byla vyslána jednotka na pomoc ZZS se snesením pacienta ve Volyni. Po příjezdu na místo zásahu, jednotka pomohla snest pacientku a předat ji do péče ZZS. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu v 18.47.hod.

5.prosince - v 8.53 hod. byla povolána jednotka na záchranu osob a zvířat do obce Volyně. Po příjezdu byla objevena kočka sedící v řece na kameni cca 2m od okraje. Kočka byla zacháněna a předána majitelce. Poté se jednotka vrátila na základnu v 9.22 hod.

10.prosince - v 20.14 hod. byla povolána jednotka na pomoc ZZS s transportem pacienta v obci Předslavice. Po příjezdu na místo zásahu byla pacientka předána do péče ZZS a jednotka se vrátila na základnu ve 21.13 hod.

17.prosince  - v 11.10 hod byla povolána jednotka na pomoc ZZS v obci Volyně.Jednotka byla vyzvána aby provedla násilný vstup do bytu, kde se měla nacházet nemohoucí osoba. Po vniknutí do bytu, byla nalezena osoba v pořádku. A tak členové provedli opravu dveří a po dohodě s ZZS se jedntoka vrátila na základnu v 11.52 hod.