Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018

1. 1. 2018

2018

 

20.ledna - ve 23.18 hod. byla povolána zásahová jednotka na odklizení následků dopravní nehody. Jednotka po příjezdu na místo zásahu objevila osobní automobil,který byl spadlý do příkopu. Provozní kapaliny z něj neunikaly a tak po dohodě s majitelem bylo vozidlo vytaženo pomocí navijáku a odtlačeno mimo komunikaci. Po nahášení na KOPIS se jednotka vrátila zpět na svou základnu ve 23.50 hod.

20.června - v 19.51 hod. byla povolána zásahová jednotka na požár kontejneru ve Volyni na náměstí Hrdinů. Jednotka po příjezdu na místo zásahu objevila kontejner, který byl uhašen pomocí místních občanů. Jednotka provedla kontrolu kontejneru, prolití odpadků a po předání místa zásahu, se jednotka vrátila na základnu ve 20.30 od.

16.července  - v 05.53 hod byla povolána Záashová jednotka na odstranění padlého stromu v obci Černětice Po příjezdu k místu zásahu byla na místě PČR Volyně a strom se nacházel přes celou šíři komunikace č.144 směr Volyně - Vlachovo Březí. Strom jsme pomocí motorové pily rozřezán a uklizen z komunikace, po dohodě s policii ČR byl zásah ukončen a jednotka se vrátila na základnu v 06.30 hod.  

10.srpna - v 18.25 hod. zásahová jednotka byla povolána na odklizení padlé větve v obci Starov. Po příjezdu byla objevena větev , která byla odstarněna. Po průzkumu zbytku stromu bylo rozhodnuto o odstranění i zbytku stromu,protože hrozil pádem na komunikaci. Po uvolnění komunikace se jednotka vrátila na základnu ve 20.20 hod.

19.srpna - v 05.20hod. byla povolána zásahová jednotka na požár slámy v obci Němětice. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela jednotka HZS Strakonice. Po dohodě s velitelem HZS bylo započato hašení jednotlivých ohnisek. Po uhašení byl stoh rozhrabám. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu v 06.30 hod.

23.srpna - v 17.46 hod. byla povolána zásahová jednotka na odstranění vosího hnízda ve Volyni. Po příjezdu na místo zásahu bylo objeveno vosí hnízdo ve výšce cca 5 m, proto byl složen zásahový žebřík a hnízdo bylo postříkáno sprejem a odstraněno. Jednotka se vrátila na základnu v 18.40 hod.

24.srpna - v 13.09 hod. byla povolána jednotka na odstranění vosího hnízda ve školce ve Volyni. Jednotka po příjezdu na místo zásahu nalezla hnízdo nad vchodem do školky. Hnízdo bylo odstraněno a jednotka se vrátila na základnu ve 13.30 hod.

24.srpna - v 13.31 hod. byla povolána zásahová jednotka na odstranění padlého stromu v katastru obce Nišovice. Po příjezdu na místo zásahu byl objeven strom přes komunikaci, druhá část stromu byla zaklíněna cca 5 m nad komunikací, proto byla povolána posilová jednotka s výškovou technikou z HZS Strakonice. Poté byl strom rozřezán a odklizen. Jednotka se vrátila na základnu v 14.30hod.