2016

1. 1. 2016

2016

6.ledna - v 17.43 hod. byla povolána Zásahová jednotka na požár hospodářských budov do obce Radošovice. Po příjezdu na místo se zde již nacházela jednota HZS Strakonice a Jsdho Strakonice. Po rozhodnutí velitele zásahu byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

9.března - ve 13.45 hod byla povolána jednotka na úklid nebezpečných látek. Jednotka vyjela po silnici č.4 směr Malenice - Zlešice. Zde našla olejovou skvrnu ,která končila až na čerpací stanici v obci Čkyně,kde se nacházel i kamion,ze kterého nafta unikala. Jednotka provedla zasypání nafty sorbentem a úklid. Po ohlášení na KOPIS se jednotka vrátila v 15.26 hod.

20.dubna - v 17.08 hod byla povolána Zásahová jednotka na požár lesního porostu v katastru obce Nuzín. Jednotka po příjezdu na místo našla hořící keře. Proto byl nasazen jeden vysokotlaký proud a oheň byl uhašen. Po důkladném prolití a kontrole okolí se jednotka vrátila na základnu v 18.25 hod.

25.dubna - v 12.07 hod. byla povolána zásahová jednotka na Záchranu osob a zvířat do obce Úlehle u Předslavic. Jednotka vyjela směrem na Předslavice, při cestě k zásahu jednotku odvolal operační důstojník. Jednotka se vrátila v 12.30 hod na základnu.

11.května - v 09.46 hod. byla povolána zásahová jednotka na Technickou pomoc do Volyně. Po příjezdu na místo jednotka provedla pomoc ZZS a HZS s přenesením pacietky do sanitky. Jednotka se vrátila na základnu v 10.13 hod.

27.května - v 18.26 hod byla povolána zásahová jednotka na likvidaci obtížného hmyzu do ulice Zámecká ve Volyni. Jednotka po příjezdu objevila roj včel, setrvala na místě do příchodu včelaře,který si roj odnesl. Po ohlášení a KOPIS se jednotka vrátila na základnu.

28.května - v 08.05 byla povolána jenotka na likvidaci obtížného hmyzu do obce Kakovice. Po příjezdu na místo zásahu, jednotka provedla likvidaci vosího hnízda. Po jeho odstranění a ohlášení na KOPIS se jednotka vrátila na záladnu.

25.června - ve 21.27 hod byla povolána zásahová jednotka na uvolnění komunikace mezi obcemi Starov a Nahořany. Poté byla jednotka vyslána, aby kotrolovala komunikaci až do Nuzína a zpět do Volyně. Další družstvo na vozidle IVECO, bylo vysláno na tuto komunikaci Starov- Nahořany znovu, protože cca 5 min po odjezdu 1.družstva, zde padl další strom. Jednotka na vozidle Iveco,byla dále vysláná na kontrolu komunikace Starov-Strunkovice nad Volyňkou-Volyně,zde  odklízela spadané větve.  Jednotky se vrátili na základnu ve 22.40hod.

7.července - ve 20.29 hod. byla povolána zásahová jednotky do obce Úlehle, na Záchranu osob a zvířat. Jednotka po příjezdu na místo zásahu,objevila na místě osobu,která byla v rybníce po krk ve vodě. Této osobě byl hozen provaz a byla vytažena na břeh ,kde byla předána ZZS , po ohlášení na KOPIS se jednotka vrátila ve 21.35 hod. zpět na základnu.

26.července - v 15:19  byla povolána jednotka na pomoc ZZS JČK do Wolkerovy ulice ve Volyni. Jednalo se o nehodu čtyřkolky, která se převrátila a zavalila řidiče. Bylo provedeno převrácení čtyřkolky zpět na kola a zajištění místa nehody. Poté společně s HZS Strakonice byla osoba transportována do vrtulníku LZS.Jednotka se vrátila na základnu v 16:25 hod

1.srpna - v 11.38 hod byla povolána zásahová jednotka na požár domu v Zechovicích. Jednotka se už při cestě k zásahu dozveděla ,že požár by měl být již uhašen. Po příjezdu na místo zásahu byl na místě zásahu obyvatel domu,kterému začel hořet Mini segway při nabíjení, naštstá jej odstarnil na nehořlavou podložku. Příslušníci ento segway vynesli před dům a byla nasazena přetlaková ventilace.Po kontrole objektu byl zásah ukončen a jednotka se vrátila na základnu v 12.50 hod.

2.srpna - v 6.27 hod. byla povolána zásahová jednotka na dopravní nehodu u obce Přechovice. Po příjezdu na místo, zde byla již jednotka HZS Strakonice, naše jednotka pomohla s vyproštěním jedné osoby z havarovaného vozidla  a s jejím transportem do vrtulníku LZS ,poté jednotka pomohla s úklidem vozovky. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu v 8.32 hod.

2.srpna - v 17.50 hod. byla povolána jednotka na požár domu v Dřešíně. Po příjezdu na místo se zde již nacházeli jednotky Hzs Strakonice, Sdh Čestice, Sdh Vacov, Sdh Čkyně. Proto naše jednotka vyčkávala na místě a po uhašení požáru se naše jednotka zapojila do rozebírání konstrukce střechy,aby nedošlo k jejímu zřícení. Po rozebrání střechy bylo rozhodnuto o návratu naší jednotky na základnu v 19.50hod.

2.srpna - v 21.03 hod. byla povolána jednotka na požár osobního vozidla ve Volyni ve Sportovní ulici. Jednotka po příjezdu na místo zásahu objevila hořící vozidlo zn.Opel. Byl nasazen vysokotlaký proud a požár byl uhašen. Po příjezdu Hzs a vyšetřovatele bylo rozhodnuto o návratu naší jednotky na základnu. Jednotka se vrátila v 21.40.hod.

19.srpna - ve 21.59 hod. byla povolána jednotka na Technickou pomoc -Likvidace odtížného hmyzu do Volyně. Jednotka po příjezdu na místo zlikvidovala sršní hnízdo a po kontrole se vrátila na základnu v 22.55 hod.

9.listopadu - ve 21.08 hod. byla povolána zásahová jednotka na Dopravní nehodu s vyproštěním mezi obcemi Zechovice a Starov. Po příjezdu na místo zásahu, se zde již nacházela hlídka PČR, společně sní bylo provedeno zajištění místa nehody a poskytnuta první pomoc zraněné osobě ,která se nacházela ve vozidle. Po příjezdu HZS a ZZS byla osoba vyproštěna z vozidla a předána do péče ZZS. Po dohodě s PČR byla naše jednotka v 22.00hod odeslána zpět na základnu.