Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014

1. 1. 2014

2014

9.ledna - ve 14.45 byla povolána zásahová jednotka na požár u obce Zlešice. Po příjezdu na místo zásahu,bylo průzkumem zjištěno ,že se jedná o požár trávy vedle silnice 1/4 směrem na Vimperk. Jednotka požár likvidovala pomocí vysokotlakého proudu. Po příjezdu HZS Strakonice, byla provedena kontrola a bylo rozhodnuto o návratu naší jednotky zpět na základnu. Návrat byl v 15.30 hod.

16.března - v 06:45 hod. byla svolána zásahová jednotka na technickou pomoc v obci Nišovice. Jednalo se o uvolnění silnice č.144 na které se nacházel padlý strom. Jednotka provedla rozřezání stromu,odklizení a poté zametení komunikace. Jednotka se vrátila na základnu v 07.30 hod.

16.července - v 17.00hod. byla povolána jednotka na požár ve Volyni. Operačním střediskem bylo oznámeno ,že se jedná o požár odpadu na náměstí Svobody ve Volyni. Jednotka průzkumem zjistila ,že na místě hoří uložené krabice a papírový odpad. Požár byl uhašen a pro odvětrání zasaženého prostoru bylo použito přetlakového ventilátoru. Po provedení kontroly objektu se jednotka vrátila na základnu v 17.55hod.

6.září  - v 04.26 hod. byla povolána jednotka na ohlášený požár os. automobilu, mezi obcemi Volyně a Čestice v úrovni osady Zbudov. Po příjezdu na místo zásahu se na místě již nacházela jednotka HZS Strakonice. Jednotka provedla průzkum a po dohodě s velitelem HZS, byla jednotka odeslána zpět na základnu.

22.října - v 03:18 hod, byla povolána zásahová jednotka na Technickou pomoc za obec Předslavice. Po příjezdu na místo zásahu, bylo průzkumem zjištěno ,že přes komunikaci č.144 se nachází padlý strom. Jednotka provedla rozřezání,odklizení stromu a uvolnění komunikace se jednotka vrátila v 04.10hod na základnu.

8.prosince - ve 23.57 hod. byla jednotka povolána na požár přízemní budovy v obci Nahořany. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno že se jedná o požár montovaného skladiště na nářadí, který je už byl celý zasažen požárem. Jednotka započala s hašením 1x vysokotlak a 1x "C". Po příjezdu JSDHO Čestice a HZS Strakonice společně spolupracovala na dohašení objektu, jeho rozebrání a dohašení jednotlivých ložisek.Po  ukončení zásahu se vrátila na základnu v 02.09 hod.

.