2011

1. 1. 2011

2011

13.března - v 17.05 hod. se ozval signál na svolání zásahové jednotky na požár trávy za obcí Nišovice u železničního přejezdu. Když se jednotka dostavila na místo zásahu , bylo zjištěno, že na místě již nehoří. Po příjezdu vyšetřovatele se jednotka vrátila na základnu.

9.dubna - v 17.07 hod. byla svolána jednotka, aby vyjela na požár rodinného domu v obci Černětice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno že se nejedná o požár domu,ale že majitel domu prováděl pálení,které nenahlásil na KOPIS České Budějovice. Jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.

6.června - ve 21.05 byla povolána jednotka na odklizení spadlého stromu po bouřce na silnici č.144 u obce Černětice. Velitel zásahu rozhodl ještě zkotrolovat silnici až do obce Předslavice. Při zpáteční cestě byla jednotka vyslána na další zásah k obci Hoštice u Volyně, kde měl být spatřen oheň v lese. Jednotka se setkala u Hoštic s výjezdovou jednotkou z HZS Strakonice.Byl proveden průzkum ,ale v daném prostoru nebyl zjištěn žádný požár.Po ohlášení situace byla jednotka odvolána zpět na základnu.

16.října - ve 21:20 byla povolána jednotka pomocí SMS zpráv a sirény na požár kontejneru na Palackého náměstí ve Volyni.Požár byl rychle uhašen a po příjezdu vyšetřovatele byla jednotka odeslána zpět na základnu.

21.října - v 18:45 se ozvala siréna na svolání Zásahové jednotky. Byl ohlášen požár garáže ve Wolkerově ulici ve Volyni. Jednotka vyjela ihned po tom co dozněla siréna, protože v hasičárně se nacházeli členové,kteří připravovali ceny pro ZPV. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že majitelé na dvoře pálili staré seno a zapoměli to oznámit na KOPIS České Budějovice. Velitel tuto skutečnost oznámil  na KOPIS ČB a jednotka byla odeslána zpět na základnu.

2.listopadu - v 9.38 hod. byl vyhlášen signál na svolání zásahové jednotky. Jednotka měla být vyslána na požár osobního automobilu na silnici směrem na Vimperk.Po příchodu do zbrojnice a výjezdu,byla jednotka odvolána ,protože se na místě již nacházeli příslušníci HZS Strakonice a tak nebyla naše pomoc již třeba.