Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volyňský Fireman 2009

23. 4. 2009

Volyňský FIREMAN 

2009

Letošní ročník Firemana připadl na datum 3.října.Od časných ranních hodin se pracovalo na dokončování soutěžní trasy. Od 9,00 hod se začali sjíždět první závodníci z okolí. Velikým překvapením pro nás byla návštěva hasičů z obce BRANNÁ z Jindřichohradeckého okresu. Po chvíli jsem byli překvapeni dalším družstvem tentokráte z obce CIZKRAJOV , která je také v okrese Jindřichův Hradec,ale u DAČIC což je vzdálenost cca150km !!!!!!!

v 10.00hod byl nástup, na kterém promluvil starosta sboru přivítal závodníky. Poté předal slovo starotce města paní Ing,Lence Nestřebové, která závodníkům popřála hodně štěstí a sil do závodu. Dále byli představeni rozhodčí , kteří závodníkům vysvětlili a ukázali jednotlivé překážky, které je budou na trati čekat.Celá trať je k nahlédnutí na videu od M. Peška SDH Čestice

     http://www.youtube.com/watch?v=NzMPeN8YZ2M

a ještě jedno ode mě

http://www.youtube.com/watch?v=IGlikt3B1CM

Po obchůzce trati se připravoval první závodník z Volyně Roman Přílepek, který zároveň ukázal jak se bude běhat a ustanovil první čas.Po něm vyběhl Tomáš Prokop opět z Volyně.Další závodníci se střídali podle pořadí ,které si vylosovali. Další závodník a jediný startující v kategorii VETERÁNŮ  byl Karel Kouba z Vacovic. S číslem 28. vystartoval závodník z SDH BrannáJan ŠIMEČEK, který skončil s výsledným časem 2:24:32. V tuto chvíli bylo všem jasné ,že je to nejrychlejší čas, který se bude těžce překonávat.Naše družstvo spoléhalo na loňského vítěze Václava Lence. Po jeho odstartování vypadalo vše na výborný čas,ale bohužel při sestupu z věže sklouzl a upadl. To znamenalo ztrátu prvního místa.Se startovním číslem 36.startoval Pavel Brůžek z SDH Cizkrajov. Tento závodník měl průběžně nejlepší čas, ale došlo k poruše časomíry a jeho vynikající čas nebyl zaznamenám.

Po odběhnutí soutěže byla uspořádána soutěž Firewoman Volyně. Soutěž byla pořádána pro ženy.Do soutěže se přihlásilo celkem 8 soutěžích mezi které se přihlásila i starostka města. Trať byla pozměněna a zjednodušena. Závodnice museli spojit a rozvinout 2ks hadice "C", 6kg palice byla nahrazena dřevěným kůlem, bariera byla nahrazena 2ks kanystry ,které museli závodnice přeskočit.Výstup do věže byl pouze do 1.patra. Starostka města byla první závodnice,po jejím startu jeden z návštěvníků vstoupil do cílového prostoru a vypnul časomíru. Proto starostka musela startovat znovu. S číslem 5. startovala závodnice Petra Svobodová z Branné,která dosáhla nejlepšího času, který  už žádná ze závodnic nepřekonala. Na druhém místě skončila Lenka Šimáková z Volyně. Na třetím místě skončila paní starostka Lenka Nestřebová.

Po ukončení závodu žen, bylo vyhlášení soutěže. Ceny předávala paní starostka se starostou sboru. Byla předána i cena Pavlu Brůžkovi, jako omluva za problém s časomírou.

Výsledková listina muži:       

      1. místo : Šimeček Jan - Branná

        2. místo : Pecka Oldřich - Volyně 

     3. místo : Pěnča Josef - Hoštice

 4.místo  Pěnča Ivan - Hoštice                      14.místo Nágl Martin - Vacovice

 5.místo  Lenc Václav - Volyně                     15.místo Tesař Stanislav . Cizkrajov 

 6.místo  Šimák Miroslav - Volyně               16.místo Vondrys Jan - Strakonice

 7.místo  Marek Josef - Přešťovice              17.místo Muller Jarda - Volyně

 8.místo  Prokop Tomáš - Volyně                18.místo Přílepek Roman - Volyně 

 9.místo  Švehla Ota - Malenice                   19.místo Švec Václav - Strakonice

10.místo  Šimon Martin - Hoštice                20.místo Zemen Petr - Katovice

11.místo Klouček Jan - Branná                    21.místo Hanzlík Patrik - Cizkrajov

12.místo Zdychynec Petr -Přechovice       22.místo Šůs Petr - Strakonice

13.místo Šindelář Petr -Branná

Veteráni :

KOUBA Karel - Vacovice

Kategorie ženy:

   1.místo  Svobodová Petra - Branná

2.místo Šimáková Lenka - Volyně

   3.místo Nestřebová Lenka - Volyně