Volyňský Fireman 2008

12. 10. 2008

Volyňský Fireman 2008

Letošní druhý ročník soutěže o Volyňského Firemana,byl rozšířen nejen na Volyňský okrsek,  přijeli soutěžící ze Strakonic, Malenic, Nišovic, Hoštic ,Přechovic ,Čepřovic ,Přešťovic, Nihošovic.Soutěžní den začal už brzy ráno, kdy se sešli členové našeho SDH, aby dokončili přípravu tratě,která byla zčásti hotova už od pátku. Jednotliví závodníci se zaregistrovali a vylosovali si soutěžní čísla a převzali startovní čísla.

V 9.50hod. byl vyhlášen nástup soutěžících,úvodní slovo měl starosta sboru Petr Chvosta, poté předal slovo starostce města paní Lence Nestřebové, ta soutěžícím popřála hodně zdaru a síly v soutěži. Po rozchodu hlavní rozhodčí Jarda Přílepek ml. prošel se soutěžícími celou soutěžní trať.   V 10.00 hod. byl připraven první soutěžící na startu  a další závodníci se střídali,časy byly poměrně vyrovnané,všechny se pohybovaly od 2. do 3.minut.Někteří soutěžící si sáhli opravdu na dno svých sil.Ale po chvíli odpočinku se vrátili a mohli si dát zasloužený guláš a pivo. Shodou náhod si většina volyňských závodníků vylosovala startovní čísla, která pro ně znamenala pozdější start. Na druhou stranu alespoň věděli, jak jsou na tom jejich protivníci a bylo co překonávat. Josef Pěnča (SDH Hoštice) startovní čílo 16., držel dlouhou dobu nejlepší čas( 2,21 min.). Blížil se konec a na start se připravil Oldřich Pecka startovní číslo 33. A po doběhu vedl závod (čas:2,20 min).Ne na dlouho. Další závodník Václav Lenc startovní číslo 37 (loňský vítěz), už při překonávání bariéry a dále při výstupu na věž bylo jasné, že průběžný čas je nejlepší (2,11 min) a také to tak dopadlo. S číslem 39 nastoupil Ivan Pěnča (vloni 2.místo) po doběhu měl shodný čas (2,11 min) jako Václav Lenc. Dalším závodník z družstva domácích byl Tomáš Prokop startovní číslo 40. Jeho start nevypadal ,že by mohl obsadit nějaké z předních míst. Jak postupoval dále po soutěžní trati začal zrychlovat. Když se blížil k věži většina našeho družstva ho ještě povzbuzovala při pohledu na průběžný čas ,při dosažení cíle se na stopkách objevil výsledný čas: 2,21.min.,tedy čas shodný jako Josef Pěnča.

Na závěr se zcela neplánovaně  "z hecu" vyprovokovalo několik starších členů a absolvovali celou soutěžní trať  se stejnou výzbrojí jako ostatní závodníci. Pořadatelé tedy mimořádně zřídili kategorii veteránů.Zde nešlo ani tak o čas, jako spíš o to ukázat ,že tito členové ještě nepatří "do starého železa". Vítězem  této kategorie se stal Jaromír Vavřina (SDH Volyně) , na 2.místě skončil Václav Řízký (SDH Čepřovice), na 3.místě se umístnil  Novotný Petr (SDH Čepřovice).

Při vyhodnocování se objevil problém, na prvním místě byli dva závodníci a stejně tak na třetím místě. S touto variantou nikdo nepočítal. Proto bylo dohodnuto , že poháry si odvezou soutěžící, kteří nejsou z domácího družstva. Pro domácí budou tyto poháry vyrobeny dodatečně, což přislíbila i paní starostka, která byla přítomna i při předávání cen.

Výsledky Volyňského Firemana 2008 (jednotlivci)

1. místo : Václav Lenc     (SDH Volyně)

Ivan Pěnča       (SDH Hoštice)

2. místo : Oldřich Pecka   (SDH Volyně)