1. 1. 2016

5.ledna - první schůze výboru.

6.ledna - povolání zásahové jednotky (Více rubrika Zásahy)

12.ledna - delegace složená z členů Sdh Volyně a starosta Města Volyně navštívili firmu IVACAR v Ivančicích, kde se proběhlo jednání o dodání nového vozidla.

30.ledna - uskutečnil se tradiční Hasičský bál.

dsc_0237.jpg  dscn0018.jpg

5.února - byly odvezeny věci do firmy IVACAR k montáži do nového vozidla.

26.února  - proběhlo předání nového Zásahového dopravního automobilu v Brně od firmy IVACAR. Předání se účastnili starosta města Ing.Václav Valhoda a členové Sdh Volyně.

002.jpg  007.jpg

8.března - dnes byla v Českých Budějovicích převzata nová digitální radiostanice ,kterou daroval Jihočeský kraj. Bude namontována do vozidla v nejbližších dnech.

dsc_0261.jpg

9.března - povolání zásahové jedontky. Více rubrika Zásahy.

12.března - proběhla první letošní brigáda,která byla zaměřena na úklid a přípravu hasičárny a techniky na letní provoz.

26.března - se uskutečnila brigáda, dostavil se měnší počet členů,který byl zřejmě způsoben Velikonočními svátky. I přesto se udělal velký kus práce. Proběhlo vystrojení nového vozidla, neboť vozidlo IVECO již bylo zařazeno do výjezdu.

13.dubna - dnes hasičárnu navštívili děti z Mateřské školky ve Volyni.

dsc08731.jpg

16.dubna - se konalo soustředění Mladých hasičů v hasičárně ve Volyni

17.dubna - proběhla brigáda na ošetření techniky a položení dlažby v pergole na zahradě.

20.dubna - svolání zasahové jednotky na požár u obce Nuzín. Více rubrika Zásahy.

25.dubna - svolání zasahové jednotky na záchranu osob v obci Úlehle. Více rubrika Zásahy.

30.dubna - stavění "Máje" na zahradě hasičárny

dsc09062.jpg  dsc09088.jpg

7.května - Otavský Plamínek. Družstvo mladších "A" skončilo na 16.místě a družstvo "B" na 19.místě , družsvo starších skončilo na 14.místě.

11.května - výjezd zásahové jednotky do Volyně. (Podrobnosti v rubrice Zásahy)

21.května - okresní kolo soutěže Mladych hasičů v Sedlici. Naše družstva se umístnila takto: družstvo mladších žáků skončilo na 7.místě družstvo starších na 6.místě. Po ukončení všichni závodníci dostali sladkou odměnu v podobě výborné zmrzliny.

22.května - se uskutečnila brigáda na obnovu čísel pro stánky na pouť.

27.května - výjezd zásahové jednotky na Technickou pomoc ve Volyni.(Podrobnosti v rubrice Zásahy)

28.května - výjezd zásahové jednotky na Technockou pomoc v obci Kakovice.(Podrobnosti v rubrice Zásahy).

28.května - okskové kolo v požárním sportu v Čepřovicích. Náš sbor zde zastupovalo pouze družstvo veteránů , to se skončilo na 4.místě.

11.června - soutěž mladých hasičů v Malenicích. Družstvo Mladších "A" skončilo na 2.místě družstvo mladších "B" skončilo na 9.místě . Družstvo starších na 5.místě

18.června - soutěž mladých hasičů v Dřešíně. Našim družstvům se zde dařilo. Družstvo mladších "A" - skončilo na 3.místě , družstvo mladších "B" skončilo na 2.místě . Družstvo starších skončilo na 1.místě.

23.června - naší hasičárnu navštívili děti z "Mateřské školky Žirafa" ve Volyni.

25.června  - soutěž mladých hasičů ve Střelských Hošticích.Družstvo mladších "A" skončilo na 2.místě,družstvo mladších "B" skončilo na 8.místě . Družstvo starších skončilo na 9.místě.

25.června - výjezd zásahové jednotky na technickou pomoc v obci Nahořany a Starov. (Více rubrika Zásahy)

7.července - výjezd zásahové jednotky na záchranu osob do obce Úlehle. (Více v rubrice Zásahy)

9.července - pohárová soutěž ve Vacovicích ,kde nás zastupovalo družstvo veteránů. To v silné konkurenci obsadilo 5.místo.

26.července - výjezd zásahové jednotky na technickou pomoc ve Volyni.(Více rubrika Zásahy)

1.srpna - výjezd zásahové jednotky na technickou pomoc ve Volyni.(Více rubrika Zásahy)

2.srpna - v 6.27 hod. výjezd zásahové jednotky na dopravní nehodu u obce Hoštice.Více rubrika Zásahy)

2.srpna - v 17.50 hod.výjezd zásahové jednotky požár domu v Dřešíně.(Více rubrika Zásahy)

2.srpna - v 21.03 hod. výjezd zásahové jednotky na požár osobního automobilu ve Volyni.(Více rubrika Zásahy)

19.srpna - výjezd zásahové jednotky na technickou pomoc ve Volyni.(Více rubrika Zásahy)

27.srpna - se konala soutěž TFA dobrovolných hasičů v Protivíně. Na tuto soutěž byli pozváni i naši závodníci Miroslav Šimák ml. a David Šimek. Ve velmi těžké soutěži se umístnili naši závodníci takto: Miroslav Šimák skončil na 2.místě ve své kategorii (nad 35let) a David Šimek skončil na 7.místě.

4.září -  se družstva mladých hasičů zúčastnila pohárové soutěže v Česticíc. Družstvo mladších "A" skončilo na krásném 3.místě, družstvo mladších "B" skončilo na 7.místě. Družstvo starších skončilo na 6.místě (jednalo se o první start v kategorii starších žáků).

10.září - proběhla brigáda na úklid hasičárny a jejícho okolí.

1.října - 10 ročník soutěže Volyňský Fireman. ( Podrobnosti v rubrice Volyňský Fireman 2016)

15.října - členové zásahové jednotky, kteří mají oprávnění používat dýchací techniku se zúčastnili výcviku v obci Netolice. Jednalo se o simulovaný požár domu,kde skupiny museli projít několik místností. Toto cvičení pořádalo Sdh Netolice společně se společností DRAEGER. Naši členové se také naučili zacházet s "termokamerou".

9.listopadu - ve 21.08hod. byla povolána zásahová jednotka na dopravní nehodu. (Podrobnosti v rubrice Zásahy).

10.prosince - se uskutečnila Výroční valná hromada Sdh v sále Na Nové

22.prosince - bylo prodáno a odvezeno vozidlo Avie sběrateli do Prahy.

31.prosince - se konala Silvestrovská procházka do okolí Volyně. Výšlapu se zúčastnilo asi 25 členů Sdh.